YILDIRIM
Ana Menü
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Üzüm çekirdeği şifa deposu
Yrd. Doç. Dr. Nejdet Şen, yaptığı çalışma sonucunda siyah üzüm çekirdeğinin meyvesinden 3 kat daha doğal antioksidan madde içerdiğini, antioksidanın kanser, yaşlanma ve kalp krizi riskine karşı etkili  olduğunu açıkladı.
Çalışanlar Bu Sinsi Hastalığa Dikkat!

Medical Park Fatih Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Uğur Cangel son günlerde genç yaş ölümlerine neden olan bu sinsi hastalık hakkında  ( dikkat edilmesi gerekenleri anlattı. Ani ölümlerin en sık sebeplerinden biri de, bacak toplardamarında oluşan pıhtının aniden hareket ederek kalbe ulaşması ve  akciğer atardamarını tıkaması olarak tanımlanan pulmoner embolidir. Daha önce hiçbir hastalık anamnezi vermeyen sağlıklı genç insanlarda da oluşabilir.

Türkiye'deki hastalık tablosu değişti
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Akdur, hastalık ve ölüm tabloları incelendiğinde Türkiye'deki hastalık tablosunun tamamen değiştiğini söyleyerek “Geçmişte Türkiye'de salgın korkusunun adı; kızamık, boğmaca, sıtma, tüberküloz, iken, günümüzdeki salgın korkumuzun adı tamamen değişti ve tabloya AIDS, Hepatit, Kuş Gribi ve Kırım Kongo Ateşi hakim oldu” dedi.
Göbek deliği pamuğu neden oluşur?

Viyana Teknoloji Üniversitesi'nden Doktor Georg Steinhauser yıllar boyu bilimin farklı bir tarafıyla uğraştı ve göbek deliğinde oluşan pamuğun aslında ne olduğunu buldu. Doktor Steinhauser kendi göbek deliğinden 503 pamukçuk parçasını labaratuvar koşulları altında inceledi ve küçük tüy yumağının aslında sadece giysilerin pamuklarından oluşmadıklarını buldu. Tıbbi Hipotezler (Medical Hypothese) dergisinde yayınladığı yazısında küçük parçaların ilk önce kılda oluştuğundan ve günün sonunda da göbek deliğinde kendine yer bulduğundan bahsetti.

Güçlü hafızanın anahtarı yeterli uyku
Yeterli uyku alınmaması durumunda kişinin bellek, dil becerisi ile bilişsel fonksiyonların işlevlerinde bozulma meydana geldiği bildirildi. İstanbul'daki özel bir hastanede görev yapan Nöroloji Uzmanı Dr. Ferda Korkmaz, tıp adamlarının uykuyla ilgili henüz bilmediği çok şey bulunmasına rağmen bedenin onarımı, çeşitli madde ve hormonların sentezi, hafızanın yapılandırılması ve psikolojik dinlenmenin, uykunun belirli dönemlerinde gerçekleştiğinin bilindiğini belirtti.
Saatli Takvim
Atatürk Diyor ki
Atatürk
Piyasalar
Tarihte Bugün
Sayfa oluşturulma süresi: 0.03 saniye Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
1,187,183 Tekil Ziyaretçi